Tchaj-wan pohledem literatury. Jaký je ostrov vytržený z čínské náruče z perspektivy tamních autorů i českých spisovatelek

1. srpen 2022

Může literatura vystihnout identitu země? A co dokáže vhled do problematiky jiné lokality prozradit o nás? Jakou roli hrají v tchajwanské kultuře texty původních obyvatel? V čem tkví důležitost lesů, hor a moří, ale i duchů? I tím se zabývá cyklus Tchaj-wan pohledem literatury, v němž redaktorka Mozaiky Šárka Jančíková zpovídá tchajwanské autory píšící o své kultuře, i české autorky píšící o Tchaj-wanu.

Všechny epizody

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.